Chata u jezera

Najdete v okolí Milotic nad Bečvou

Obec Milotice nad Bečvou se rozkládá východním směrem od města Hranice, na pravém břehu řeky Bečvy. Obcí prochází silnice vedoucí z města Hranice do Valašského Meziříčí. Kromě silnice vede kolem jižního okraje obce železniční trať spojující tyto dvě města. Milotice nad Bečvou jsou nejstarší obcí regionu, první zmínka o obci pochází z roku 1131. V tomto období byla obec církevním statkem olomouckého biskupství. Ve středu obce stojí zděná kaple svaté Anny z roku 1853, zdobená věžičkou. Jižně od obce v prostoru mezi tokem řeky Bečvy a obcí je vybudováno několik rybníků. Největší z nich slouží jako přírodní koupaliště a kolem něj najdeme chatovou osadu. Název obce vznikl příponou -ice k osobnímu jménu Milota. V letech 1983 až 1990 byly Milotice nad Bečvou částí obce Hustopeče nad Bečvou, v roce 1990 se Milotice nad Bečvou osamostatnily.

Je to oblast štěrkopískových jezer v krásném prostředí na okraji obce Hustopeče nad Bečvou, nedaleko Hranic na Moravě. Možnost koupání a rybaření. Malebné pláže a romantická zákoutí. Na jezerech se nacházejí chatové osady s možnosti pronájmu chaty. Klidné, tiché místo s krásnými výhledy a spoustou příležitostí podnikat zajímavé výlety do okolí. K zajímavostem, které stojí za návštěvu patří například: hrady Helfštýn, Hukvaldy a Starý Jičín, město Štramberk, lázně Teplice nad Bečvou nebo Hranická propast.

Odkazy na zajímavá místa

HRAD HELFTŠÝN - Tento hrad byl založen na začátku 14.století. Známý jako světové centrum uměleckého kovářství.Stojí za to si prohlédnout zříceninu a sklonit se před těmi, kteří takovou stavbu dokázali vybudovat bez jakékoliv dněšní techniky.

PALAČOV - Valašský frgál babičky Anežky aneb zastavení v Palačově. V této nenápadné dědince sídlí úžasná pekárna. Je známá především svojí krajovou specialitou - Valašským frgálem babičky Anežky. Dělají jej v různých provedeních - borůvkový, makový, tvarohový, jahodový. Ale ten úplně nejlepší je s hruškovými povidly.

ZLÍNSKÝ ZÁMEK - Zámek byl původně gotická tvrz, která byla přestavěna ve druhé polovině 16. století do renesanční podoby. V zámku sídlí Muzeum jihovýchodní Moravy a Krajská galerie výtvarného umění. Mezi stálé výstavy patří expozice " S inženýry Hanzelkou a Zikmundem pěti světadíly ".

ZOO LEŠNÁ - Ve zlínské Zoo navtívíte několik kontinentů najednou, každý kontinent je zastoupen nemalým množstvím zvířat.Zlínská ZOO je otevřena každý den a patří k nejoblíbenějším zahradám u nás.Mezi nejatraktivnější zvířata patří sloni, nosorožci,mravenečníci a řada dalších.Zoo se pyšní největší tropickou halou s rostlinami pralesa Střední Ameriky.

ZOO OLOMOUC - Olomoucká zoo stojí také za povšimnutí, nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech dále ve výbězích a expozicích. Každá zoologická zahrada má něco vyjímečného, Olomoucká Zoo je jediná u nás, která se může pochlubit vyhlídkovou věží 32 m vysokou. Dalšími zajímavostmi jsou mořská akvária, ve kterých najdeme korálové útesy s mnoha pestrobarevnými rybami a dalšími mořskými živočichy.

CYKLOSTEZKA BEČVA, in-line bruslaře, turisty i běžkaře. - Od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy, až po soutok s Moravou máte možnost na 141 km poznávat pamětihodnosti, přírodní krásy, lidové tradice i místní speciality Valašska, Moravské brány a Hané.

webdesign MYLEE Design (c) 2014